Radyoyu dinlemek için PLAY basınız...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Finlandiya ve İsveç’in NATO üyeliğine olumlu bakmıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Finlandiya ve İsveç’in NATO üyeliğine olumlu bakmıyoruz

Like
260
0
Cuma, 13 Mayıs 2022
Haber

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Finlandiya ve İsveç’in NATO üyeliği sürecine ilişkin, “İskandinav ülkeleri ne yazık ki terör örgütlerinin adeta misafirhanesi gibi. Bu noktada bizim olumlu bakmamız mümkün değil” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını kıldığı Üsküdar’daki Hz. Ali Camii’nin çıkışında basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını cevapladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, açıklamalarının satır başları şöyle;

BAE lideri El Nahyan’ın uzun süredir bir rahatsızlığı vardı bugün de rahmeti rahmana kavuştu Allah rahmet eylesin. Biz de taziye için de inşallah bir ziyarete gideceğiz.

Finlandiya’nın NATO’ya girme süreci

Biz şu anda İsveç ve Finlandiya ile ilgili gelişmeleri takip ediyoruz. Fakat olumlu bir düşünce içerisinde değiliz. Çünkü daha önce Yunanistan ile ilgili NATO konusunda bir yanlış yaptılar bizden önceki yönetimler. Yunanistan’ın NATO’yu da arkasına alarak Türkiye’ye takındığı tavrı biliyorsunuz bu konuda ikinci bir yanlışı Türkiye olarak işlemek istemiyoruz. Kaldı ki, İskandinav ülkeleri malesef terör örgütlerinin adeta misafirhanesi gibi. PKK’sı, DHKPC’si İsveç’te, Hollanda’da yuvalan Oraların daha ileri gidiyorum parlamentolarında da yer alıyorlar. Bundan dolayı buna olumlu bakmamız mümkün değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir