Radyoyu dinlemek için PLAY basınız...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Trump’a mektup! Yardım malzemeleri ile beraber gönderdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Trump’a mektup! Yardım malzemeleri ile beraber gönderdi

1
376
0
Perşembe, 07 Mayıs 2020
Haber

Türkiye tarafından ABD’ye gönderilen koronavirüs tıbbi malzemelerinin yanında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ABD Başkanı Donald Trump’a mektup gönderildi. Erdoğan’ın mektubunda, ABD Kongresi ve ABD basının da koronavirüs dayanışmasının önemini kavrayabilmesinin altını çizdi.
Türkiye tarafından ABD’ye gönderilen koronavirüs tıbbi malzemelerinin yanında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ABD Başkanı Donald Trump’a mektup gönderildi. Erdoğan mektubunda, ABD Kongresi ve ABD basının da koronavirüs dayanışmasının önemini kavrayabilmesinin altını çizdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, salgın kapsamında verilen mücadeleyi aktarırken önümüzdeki dönemde bu mücadelenin ilişkilerin stratejik önemini kavramanın yanında ortak sorunlarla mücadelenin gerektirdiği anlayışla hareket etmenin sağlanmasını ve Kongre ve ABD basınında bu süreci düşünerek hareket etmesini temenni ettiğini ifade etti.
: Geleceğe Vurgu Yapıldı
‘Sayın Başkan, Değerli Dostum’ şeklinde başlayan mektupta, küresel bir kriz haline gelmiş olan yeni tip koronavirüsün ülkelerde ve tüm dünyada yol açtığı sınamalara karşı olarak iki ülke arasında sürdürülen iş birliğine büyük önem verdiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirü ortak çabalarla yeneceklerini düşündüğünü aktardı. ABD’de salgını kontrol altına almak için verilen kararlı mücadelenin de büyük bir takdirle izlendiğini belirten Erdoğan, alınan tedbirler kapsamında vaka sayılarında aşağıya doğru çekilme olması ve ülkedeki normalleşmeye ilk adımın atılmasının da memnuniyetle takip edildiğini belirtti.
‘Ülkem Her Türlü Dayanışmayı Sergilemeye Devam Edecek’

Koronavirüs sürecinde hem salgınla mücadelede gerekli olan temel ihtiyaçların karşılanması hem de normalleşme sürecinde Türkiye’nin, ABD’nin güçlü ve güvenilir bir ortağı olarak her türlü dayanışmayı sergilemeye devam edeceğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu bağlamda bugün Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait olan bir uçakla salgın sürecinde Amerikan halkının ihtiyacı olan tıbbi malzemelerden oluşan bir yardımın da bugün ABD’ye gönderildiğinin altını çizdi. Erdoğan mektubunda, gönderilen bu malzemelerin salgınla mücadeleye destek olmasını ve hastalığın pençesinde olan vatandaşların en kısa sürede sağlıklarına kavuşmasına da katkı sağlamasını temenni etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir