Radyoyu dinlemek için PLAY basınız...

Fed’den Kovid-19’un ekonomik etkilerine karşı “tüm araçları kullanma” kararlılığı

Fed’den Kovid-19’un ekonomik etkilerine karşı “tüm araçları kullanma” kararlılığı

3
425
0
Salı, 19 Mayıs 2020
Haber

Fed Başkanı Jerome Powell: “(Kovid-19’un ekonomik etkilerine karşı alınan önlemler) Bu eylemlerin daha geniş bir kamu sektörü müdahalesinin sadece bir parçası olduğunun farkında olsak da ekonomiyi bu zorlu zamanda desteklemek için tüm araçlarımızı kullanmakta kararlıyız”
ABD Merkez Bankası ( Fed) Başkanı Jerome Powell, yeni tip koronavirüs ( Kovid-19) salgınının etkilerine karşı ekonomiyi desteklemek için tüm araçları kullanmakta kararlı olduklarını ifade etti.
Fed, Başkan Powell’ın yarın ABD Senatosu Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi’nde, Kovid-19 ile Koronavirüs Yardım, Destek ve Ekonomik Güvenlik Gözetimi Yasası’na ilişkin yapacağı sunumun metnini yayımladı.
Powell, sunumunda, virüsün yayılmasını kontrol altına almak amacıyla hayata geçirilen güçlü önlemlerin, ekonomik faaliyeti önemli ölçüde sınırlandırdığını bildirdi.
Üretimde düşüş, işsizlik oranında ise keskin bir artış olduğuna işaret eden Powell, söz konusu ekonomik gerilemenin, 2. Dünya Savaşı’ndan bu yana görülen en kötü durgunluk olduğunu aktardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir