Radyoyu dinlemek için PLAY basınız...

Libya hükümetinden Mısır’ın askeri müdahale tehdidine sert tepki

Libya hükümetinden Mısır’ın askeri müdahale tehdidine sert tepki

1
362
0
Pazar, 21 Haziran 2020
Haber

Devlet Yüksek Konseyi Başkanı Halid el-Mişri, Sisi’nin Libya’ya yönelik askeri müdahale tehdidini kınadı Başkanlık Konseyi Üyesi ve Eğitim Bakanı Zayid: -“Sisi’nin beyanı Libya ve Kuzey Afrika’nın güvenliğine tehdittir”Libya Devlet Yüksek Konseyi Başkanı Halid el-Mişri, Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi’nin Libya’ya yönelik askeri müdahale tehdidinde bulunan açıklamalarını kınayarak “Bu, Libya’nın egemenliğine tecavüz ve içişlerine apaçık müdahaledir.” dedi.
El-Ehrar televizyonuna göre, Mişri, “Sisi’nin yaptığı açıklamalar kabul edilemezdir. Bu, Libya’nın egemenliğine tecavüz ve içişlerine apaçık bir müdahaledir.” ifadelerini kullandı.
Libya hükümeti Başkanlık Konseyi Üyesi ve Eğitim Bakanı Muhammed Ammari Zayid, basına yaptığı açıklamada, Libya hükümetinin Sisi’nin açıklamalarını reddettiğini bildirdi. Söz konusu açıklamaların Libya’ya yönelik savaşın ve Kahire’nin Libya’nın içişlerine müdahalesinin bir devamı olduğunu aktaran Zayid, Sisi’nin bu beyanının Libya ulusal güvenliği ve Kuzey Afrika’nın güvenliğine tehdit oluşturduğunu, uluslararası teamüller ve anlaşmaları ihlal ettiğini kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir