Radyoyu dinlemek için PLAY basınız...

Yeni spor yasası TBMM Başkanlığına sunuldu

Yeni spor yasası TBMM Başkanlığına sunuldu

Like
127
0
Perşembe, 24 Mart 2022
Haber

Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu Teklifi, TBMM Başkanlığına sunuldu.

AK Parti ve MHP milletvekillerinin ortak imzasıyla hazırlanan Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu Teklifi, TBMM Başkanlığına sunuldu.

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Meclis’te, TBMM İdare Amiri ve AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan ile düzenlediği basın toplantısında, düzenlemenin detaylarını paylaştı.

Spor camiasının 20 yılı aşkın bir süredir beklediği kanun teklifini hazırladıklarını söyleyen Özkan, AK Parti olarak Türk sporunun gelişmesi ve sporcuların uluslararası müsabakalarda daha büyük başarılara imza atması için altyapı ve sportif alanda önemli çalışmaları hayata geçirdiklerini dile getirdi.

“Lisanslı sporcu sayımız 40 kat arttı”

Özkan, bu süreçte spor yatırımlarını artırdıklarını, lisanslı sporcu sayısını 278 binden 9 milyonun üzerine çıkardıklarını belirtti.

“Lisanslı sporcu sayımız 40 kat arttı. Bu anlamda spor kulübü sayısı artan altyapı ve lisanslı sporcumuz sayesinde 6 binden yaklaşık 19 bine çıktı. Bu da spor kulübü sayısının yaklaşık 4 kat civarında artışı anlamına geliyor. Antrenör sayımız 18 binden 25 bine, spor tesisi sayısı 1575’ten 3500’ün üzerine yükseldi. Spor tesislerini sıfırdan inşa ettiğimizin de altını çizmek gerekir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir